Projekt PRELUDIUM BIS 5 finansowany przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Podwyższone stężenia CO2 w atmosferze – zaniedbane źródło niepewności w projekcjach hydrologicznych w różnych strefach klimatycznych” (nr 2023/50/O/ST10/00303).
Poszukiwani są kandydaci, których zainteresowania badawcze obejmują hydrologię i klimatologię, zwłaszcza w obszarze obejmującym zastosowanie modeli matematycznych procesów środowiskowych. Mile widziana otwartość na nowe zagadnienia tj. fizjologia środowiskowa. Pożądane cechy to: wysoka motywacja do pracy naukowej, umiejętność pracy zespołowej, sumienność. Oczekiwana jest dyspozycyjność w wymiarze 100% etatu. Praca będzie wykonywana w dynamicznym, interdyscyplinarnym, międzynarodowym zespole, dającym możliwość realizacji własnych pomysłów badawczych, rozwoju naukowego i publikacji artykułów w renomowanych czasopismach naukowych. W ramach projektu planowany jest 6-miesięczny staż badawczy w Texas AgriLife Research – Blackland Research & Extension Center w USA, finansowany w ramach stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz bieżąca współpraca naukowa z partnerami zagranicznymi i krajowymi. Ponadto w budżecie projektu zapewnione są środki na udział w warsztatach, konferencjach, szkoleniach itp.
Wymagane kwalifikacje:
- Tytuł magistra (inżynieria środowiska, nauki o ziemi, nauki rolnicze, ochrona środowiska, matematyka stosowana lub dyscypliny pokrewne);
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pisanie prac naukowych, wystąpienia na konferencjach oraz swobodne porozumiewanie się z zagranicznymi partnerami;
- Następujące umiejętności traktowane będą jako atuty:
- Doświadczenie w pracy z modelami matematycznymi opartymi na procesach (hydrologicznymi i/lub modelami wzrostu roślin)
- Umiejętność pisania skryptów w językach R/Python (zwłaszcza w zakresie przetwarzania / analizy danych środowiskowych)
- Umiejętność programowania w Fortranie (kod modelu hydrologicznego)
- Znajomość obsługi programów GIS
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które nie posiadają stopnia naukowego doktora i nie są uczestnikami szkoły doktorskiej. Komisja stypendialna dokona wyboru kandydata na podstawie dwóch kryteriów: (1) kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym; (2) dorobek naukowy kandydata, w tym publikacje w renomowanych czasopismach naukowych. Zwycięzca konkursu będzie zobowiązany do złożenia dokumentów rekrutacyjnych do Szkoły Doktorskiej SGGW (https://www.sggw.edu.pl/rekrutacja/rekrutacja-szkola-doktorska/) w celu uzyskania statusu doktoranta.
Warunki zatrudnienia:
Stypendium doktoranckie w ramach projektu na okres 48 miesięcy w wysokości 5 000 PLN miesięcznie do oceny śródokresowej (24 miesiąc) oraz 6 000 PLN po ocenie śródokresowej, otrzymywane są na zasadach określonych przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Składki na ubezpieczenie społeczne będą odprowadzane zgodnie z obowiązującymi przepisami (stypendium jest zwolnione z podatku dochodowego). Istnieje możliwość pozyskania dodatkowego stypendium ze Szkoły Doktorskiej w wysokości ok. 3 500 PLN (do oceny śródokresowej) i 5 300 PLN (po ocenie). Planowany początek: 1 października 2024 r.
Dodatkowe informacje:
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu: do 1 września 2024 r. Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe informacje lub o odbycie rozmowy kwalifikacyjnej (online) z członkami komisji stypendialnej w dniach 19-30 sierpnia 2024 r. Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty. W przypadku braku zadowalających ofert konkurs może zostać przedłużony.
Prosimy o przesyłanie aplikacji drogą elektroniczną do dnia 5 sierpnia 2024 na adres: mikolaj_piniewski@sggw.edu.pl z dopiskiem w tytule wiadomości „Preludium Bis PhD 2024”.
Link do ogłoszenia poniżej: